امروز : 25 فروردین 1403
مرکز آمار و فناوری اطلاعات
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
گام شماره 1
گام شماره 2

1. همواره در حفظ و نگهداری تمامی اطلاعات سازمانی شامل اطلاعات حساب کاربری خود از قبیل نام کاربری (user name) و رمز عبور (password) ویندوز، اتوماسیون اداری، اینترنت و سایر نرم افزارها و سامانه های در اختیار و همچنین اطلاعات اداری و مالی دقت لازم را نموده و با عدم ارائه آنها به شخص دیگری مانع هرگونه سوء استفاده شوم. از آنجاییکه مسؤولیت انجام هرگونه عملیات (مانند Login، ورود اطلاعات، ویرایش، حذف یا مشاهده آنها) متوجه اینجانب می باشد، لذا مسئولیت عدم تعهد، سهل انگاری و ... را پذیرفته و موظف به جبران خسارات احتمالی مالی و یا غیر مالی آن می باشم.

2. در صورت نیاز به خروج هرگونه سخت افزار یا تجهیزات رایانه ای یا اطلاعات سازمان به خارج از محیط اداری جهت انجام تعمیرات و یا استفاده در خارج از سازمان جهت همایش ها، ارائه به سایر ادارات و سازمان ها، شرکت‌ها و اشخاص حقیقی، ارسال به شرکت های همکار و نظایر آن، متعهد می گردم ضمن تکمیل فرم های مربوطه، حتما موضوع را به کارشناس IT واحد مربوطه اطلاع دهم.

3. تعهد می کنم از هرگونه تغییر در پیکربندی پیش فرض سازمان در سیستم عامل و برنامه ها و ایجاد اختلال سهوی یا عمدی از طریق اجرای فایل، دانلود و اجرای نرم افزارها بدون هماهنگی واحد IT محل اشتغال خود و همچنین دانلود فایل های ناشناس از طریق اینترنت، سایت های نامعتبر و ایمیل خودداری نمایم.

4. از جا به جایی تجهیزات سخت افزاری در اختیار از قبیل رایانه، پرینتر، اسکنر و نظایر آنها بدون هماهنگی با واحد IT محل اشتغال خود و همچنین آسیب رساندن به آنها خودداری نموده و در راستای افزایش امنیت و همچنین به منظور صرفه جویی در منابع، پس از اتمام کار با اینترنت و رایانه نسبت به قطع اتصال اینترنت و خاموش نمودن تجهیزات رایانه ای اقدام نمایم.

5. از قراردادن اطلاعات شخصی از قبیل عکس و صدا و فیلم بر روی رایانه اداری خودداری نمایم.

6. ممنوعیت به اشتراک گذاری (Share) فایل های حاوی اطلاعات مهم، حیاتی یا حساس سازمانی را رعایت نموده و جهت انتقال اینگونه اطلاعات، ضمن بهره مندی از راهنمایی های کارشناسان IT ، از ابزارهای مناسب و مطمئن استفاده نمایم.

7. مسئولیت کلیه محتوای موجود در پوشه مشترک (Share Folder) رایانه در اختیار، بر عهده اینجانب می باشد.

8. جهت ارسال و دریافت هرگونه مکاتبه و اطلاعات اداری از پست الکترونیک غیر دانشگاهی نظیر yahoo ، Gmail ،Hotmail و ... و همچنین سایر سرویسهای موبایل محور و پیام رسان های خارجی ( نظیر WhatsApp Telegram )استفاده ننمایم.

9. از هرگونه فیلتر شکن، VPN و نظایر آن به هر منظور نظیر دسترسی به سایتها، صفحات و مطالب غیرمجاز و ممنوعه از طریق اینترنت اداری استفاده ننمایم.

10. از اتصال ابزارهای ذخیره ساز اطلاعات نظیر ( فلش، گوشی تلفن همراه، هارد و ...) بدون مجوز به رایانه‌های حاوی اطلاعات اداری خودداری نمایم.

11. در صورت مشاهده هرگونه رخداد مشکوک نظیر سرقت یا مفقودی رایانه و تجهیزات مرتبط، نفوذ، مشاهده بدافزار، مهندسی اجتماعی و تخلیه تلفنی مرتبط با حوزه فن آوری اطلاعات، اتفاقات غیرمعمول و ... مراتب را در اسرع وقت به مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه منعکس نمایم.

12. اینجانب با علم و آگاهی از تخلفات رایانه ای، تمامی مسئولیت ناشی از عدم رعایت مفاد تعهدنامه و همچنین موارد مغایر با قانون جرائم رایانه ای را می پذیرم.

13. در صورت عدم رعایت موارد فوق الذکر و اثبات قصور و همچنین افشای اطلاعات محرمانه سازمان به دیگران و نظایر آن، اینجانب مسئولیت آنرا پذیرفته و سازمان مجاز است به هر طریق ممکن نسبت به پیگیری آن اقدام نموده و حق هرگونه اعتراض در خصوص اقدامات سازمان را از خود سلب می نمایم . (ماده 2 و 3 قانون مجازات رایانه ای)

اینجانب با مشخصات فوق در راستای حفاظت از رایانه و اطلاعات و داده های آن متعهد می گردم ضمن مطالعه دقیق تمامی موارد مندرج در فرم تعهدنامه کاربری، آنها را رعایت و اجرای آن را سرلوحه کار خود در سازمان قرار دهم.