3:42:48 PM 1399 / 04 / 15

به پورتال مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان خوش آمدید ::: خواهشمند است نظرات و پیشنهادات خود را جهت غنی تر شدن محتوای پورتال از طریق آدرس پست الکترونیکی ITSM@kaums.ac.ir ارسال نمایید.

اخبار فن آوری اطلاعات

برگزاری نشست تخصصی با موضوع کلان داده و کاربرد آن در حوزه سلامت

نشست تخصصی با موضوع کلان داده ( Big Data) و کاربرد آن در حوزه سلامت با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، اعضای هیات علمی، مدیران و کارشناسان ITواحدهای تابعه دانشگاه همراه با سخنرانی دکتر ابراهیم پور از اساتید دانشگاه کاشان در روز پنج شنبه مورخ 24/12/96 در محل سالن دکتر قریب دانشکده پزشکی برگزار شد.

 

به گزارش وب دا،  دکتر ابراهیم پور در این نشست که به مناسبت نکوداشت 5 اسفند و روز مهندسی برگزار گردید، در خصوص اهمیت کلان داده و نقش آن در حوزه سلامت به بحث پرداختند.

 

دکتر حسین نیک زاد معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز در این جلسه، ضمن گرامیداشت روز مهندس و تبریک این روز به کارشناسان IT ، بر اهمیت، نقش و جایگاه فن آوری اطلاعات در دنیای امروز تاکید کرد.

 

وی گفت: گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورهای توسعه یافته باعث افزایش کارایی اقتصاد این کشورها شده و بهبود عملکرد سازمان ها، ظهور بازارهای جدید، بهبود متغیرهای خرد و کلان اقتصادی کشورهای توسعه یافته حاصل سیاست های اشاعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کشورهاست.

 

دکتر نیک زاد، بر اهمیت ابزار تجزیه و تحلیل داده ها و لزوم استفاده از داشبوردهای مدیریتی تاکید و تصریح کرد: دانشگاه با کاربرد ابزارهای فناوری اطلاعات و خودکارسازی کارها، می‌تواند کارایی و بهره‌وری خود را افزایش دهد چرا که ثابت شده است داشبوردها، از طریق تسهیل کارها، بهره‌وری را افزایش می‌دهند.

 

وی اظهار داشت: بسیاری از داده هایی که می توان با استفاده از آن ها عملکرد سازمان را در ابعاد گوناگون ارزیابی نمود در سیستم های اطلاعاتی سازمان قرار دارند اما لازم است پیش از ارایه به مدیران، تحلیل های لازم بر روی داده ها انجام گیرد تا قابلیت ارایه به مدیران داشته باشد و فن آوری اطلاعات در این زمینه می تواند کمک شایانی نماید.

 

دکتر نیکزاد، با تاکید بر این که اولویت این معاونت، حوزه فن آوری اطلاعات، توسعه و ارتقاء زیرساخت های مرتبط با آن می باشد، بر لزوم اجرای طرح های تحقیقاتی در حوزه ITتاکید کرد و افزود: می توان با انجام مطالعات علمی و الگو گرفتن از تجربیات موفق، حوزه ITدانشگاه را سرآمد دانشگاه های علوم پزشکی نمود.

 

وی یادآورشد: معاونت توسعه دانشگاه آمادگی لازم جهت مشارکت در سرمایه گذاری پروژه های فن آوری اطلاعات را دارد.

 

مرتضی نادی سرپرست مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه نیز در این مراسم، ضمن تبریک روز مهندس به کلیه کارشناسان ITاز زحمات یک ساله پرسنل این حوزه تشکر کرد.

 

وی، اولویت این مدیریت را تلاش برای ارتقاء جایگاه حوزه ITدانشگاه دانست و به برخی از موفقیت ها و تلاش های صورت گرفته در حوزه فن آوری اطلاعات دانشگاه پرداخت.

 

لازم به ذکر است: در پایان مراسم، از زحمات 30 ساله مهندس امیدی قدردانی و به دو نفر از کارشناسان  نمونه ITدانشگاه مهندس مریم یزدانی و مهندس هادی طلوعی نیز تقدیر گردید.

 

ساعت : 18:5 -  روز  : یکشنبه  - 27 /  12 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :524

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 
 
 
 
  EN |   ثبت نام  
    ورود