11:23:20 AM 1397 / 12 / 29

به پورتال مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان خوش آمدید ::: خواهشمند است نظرات و پیشنهادات خود را جهت غنی تر شدن محتوای پورتال از طریق آدرس پست الکترونیکی ITSM@kaums.ac.ir ارسال نمایید.

اخبار فن آوری اطلاعات

برگزاری نشست معاون توسعه دانشگاه با کارشناسان مرکز آمار و فناوری اطلاعات

نشست معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با کارشناسان مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات به منظور ارائه گزارش از وضعیت فن آوری اطلاعات دانشگاه در دفتر آن معاونت برگزار شد.

 

به گزارش وب دا، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در این نشست، به نقش فن آوری اطلاعات در دست یابی به اهداف توسعه استراتژیک سازمان ها به ویژه دستیابی به اهداف بلند مدت نظام سلامت اشاره کرد و گفت: شناخت ارزش بالقوه فن آوری اطلاعات به عنوان یک فرصت به ارتقاء دانشگاه کمک کرده و می تواند بسیاری از جنبه های زندگی به ویژه سلامت، بهداشت و درمان شهروندان را با یک تحول عظیم روبرو سازد.

 

دکتر حسین نیکزاد، با مطلوب دانستن وضعیت IT در دانشگاه و تشکر از تلاش های صورت گرفته در این مرکز جهت استقرار زیرساخت، سامانه های نرم افزاری و تجهیزات سخت افزاری، ارتقا فرهنگ و سواد رایانه ای در بین مدیران و پرسنل دانشگاه را ضروری و اجتناب ناپذیر دانست و افزود: با برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی می توان از ظرفیت و پتانسیل ایجاد شده در حوزه فن آوری اطلاعات در راستای بهبود عملکرد سازمان استفاده نمود.

 

وی، با اشاره به نقش فن آوری اطلاعات در تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تصریح کرد: توسعه فن آوری اطلاعات و ارتباطات یکی از ابزارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است و ظرفیت­ها و پتانسیل های حوزه فن آوری اطلاعات در راستای تحقق استقلال اقتصادی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

 

دکتر نیکزاد، به موضوع دولت الکترونیک اشاره و تاکید کرد:  یکی از زوایای دولت الکترونیک، به کارگیری فن آوری اطلاعات و ارتباطات در ارائه خدمات اجتماعی، اداری و اقتصادی برای بالابردن بهره وری، بهبود خدمات و ارائه اطلاعات به شهروندان است و مرکز ITدانشگاه می تواند گام های مهمی را در استقرار و توسعه دولت الکترونیک بردارد و این امر وظیفه این حوزه را سنگین تر می کند.

 

وی، استفاده کاربردی تر از سامانه های نرم افزاری مستقر در دانشگاه از طریق تبدیل داده های خام به داشبوردهای اطلاعاتی مدیریتی را ضروری دانسته و بیان داشتند این امر با آموزش مستمر کاربران و توانمندسازی پرسنل ضمن ارتقاء سواد رایانه ای،  موجبات استفاده از آمار صحیح و دقیق در تصمیم گیری های کلان دانشگاه فراهم می گردد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، در پایان طراحی داشبوردهای مدیریتی و استفاده از آن در تصمیم گیری های کلان، آموزش کاربران و پرسنل مجموعه دانشگاه در استفاده از نرم افزارهای مستقر در دانشگاه و پیشرفت متوازن و هماهنگ فن آوری اطلاعات با نیازهای نظام سلامت را از اولویت های واحد فن آوری اطلاعات دانشگاه دانستند.

 

سرپرست مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه نیز در ابتدای جلسه، گزارش عملکردی از وضعیت ITدانشگاه و اقدامات توسعه ای در این حوزه طی 10 سال اخیر ارائه کرد.

 

مرتضی نادی، استقرار بیش از 100 سامانه نرم افزاری در حوزه های محتلف دانشگاه، استقرار سخت افزار و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تحت پوشش دانشگاه ، توسعه و گسترش ارتباطات شبکه ای تا سطح خانه های بهداشت، استقرار سیستم اطلاعات بیمارستانی و توسعه سامانه پرونده الکترونیک سلامت (سپاس) همراه با راه اندازی 8 سرویس تبادل اطلاعات با سپاس وزارت متبوع، پیاده سازی فیبرنوری در پردیس دانشگاه و 5 مرکز درمانی تابعه و تامین 100 مگابایت پهنای باند اینترنت جهت دسترسی بیش از 6500 کاربر در مجموعه دانشگاه را از جمله مهم ترین اقدامات در این راستا برشمرد.

 

لازم به ذکر است کارشناسان مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه نیز در پایان نشست به بیان دیدگاه ها، نقطه نظرات و انتظارات خود پرداختند.

 

ساعت : 9:49 -  روز  : یکشنبه  - 30 /  7 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :252

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 
 
 
 
  EN |   ثبت نام  
    ورود