4:22:26 PM 1397 / 06 / 30

به پورتال مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان خوش آمدید ::: خواهشمند است نظرات و پیشنهادات خود را جهت غنی تر شدن محتوای پورتال از طریق آدرس پست الکترونیکی ITSM@kaums.ac.ir ارسال نمایید.

اخبار فن آوری اطلاعات

در نشست رئیس دانشگاه با کارشناسان فناوری اطلاعات عنوان شد:

تحول عظیمی در نظام ارائه خدمات سلامت با توسعه فن آوری اطلاعات

رییس دانشگاه گفت: توسعه فن آوری اطلاعات در حوزه سلامت تحول عظیمی در نظام ارائه خدمات سلامت ایجاد کرده است.

 

به گزارش وب دا، دکتر ابراهیم کوچکی در نشست با کارشناسان فناوری اطلاعات در روز دوشنبه مورخ 10/7/96 افزود: هر حرکت عمده و زیر بنایی در حوزه سلامت نیازمند فناوری اطلاعات است.

 

 وی، اولین گام در تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای تک تک شهروندان را استفاده از زیرساخت فن آوری اطلاعات عنوان و بر استفاده از فناوری اطلاعات و بهره برداری از امکانات آن در حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد.

 

دکتر کوچکی، به اهمیت جایگاه و نقش فن آوری اطلاعات در نظام سلامت اشاره و تصریح کرد: سرمایه گذاری در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات زمینه ساز توسعه پایدار در کشور و از عوامل موفقیت دانشگاه می باشد.

 

رئیس دانشگاه، اجرای موفق طرح های کلان وزارت بهداشت همچون طرح تحول نظام سلامت در حوزه های درمان، آموزش و بهداشت را در گرو داشتن بستر و زیرساخت های مناسب فناوری اطلاعات و همچنین تأمین منابع سخت افزاری و نرم افزاری مربوطه برشمرد و ادامه داد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در مرکز ITدانشگاه، زیرساخت های لازم در دانشگاه در وضعیت مطلوب می باشد.

 

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه نیز در این نشست، ضمن تشکر از حسن توجه رئیس دانشگاه به این حوزه، به بیان عملکرد چند ساله اخیر این مرکز پرداخت.

 

مرتضی نادی، استقرار بیش از 100 سامانه نرم افزاری در حوزه های محتلف دانشگاه، استقرار سخت افزار و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تحت پوشش دانشگاه جهت بهره مندی اعضای هیات علمی، دانشجویان و پرسنل دانشگاه از خدمات متنوع IT، استقرار، توسعه و گسترش زیرساخت و ارتباطات شبکه ای تا سطح خانه های بهداشت، استقرار سیستم اطلاعات بیمارستانی و توسعه سامانه پرونده الکترونیک سلامت (سپاس) همراه با راه اندازی 8 سرویس تبادل اطلاعات با سپاس وزات متبوع، پیاده سازی فیبرنوری در پردیس دانشگاه و 5 مرکز درمانی تابعه و تامین 100 مگابیت پهنای باند اینترنت جهت دسترسی بیش از 6500 کاربر در مجموعه دانشگاه طی 10 سال اخیر را از دستاوردهای این مرکز عنوان کرد.

 

نادی، کسب رتبه اول کشوری در کیفیت داده های ارسالی به سامانه سپاس، رتبه اول در محور توسعه دولت الکترونیک در جشنواره شهید رجایی، رتبه اول در وبگاه دستگاه های اجرایی استان و رتبه دوم کشوری در جشنواره الکترونیک سلامت را از دیگر موفقیت ها عنوان کرد.

 

وی، تشکیل کمیته های تخصصی را در مرکز مدیریت آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه را از ویژگی های بارز این مجموعه دانست و از مساعدت تمامی کارشناسان ITواحدهای تابعه دانشگاه در استقرار و پویایی این مرکز تشکر کرد.

 

این گزارش حاکیست: در ادامه نشست کارشناسان ITواحدهای دانشگاه به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداختند.

ساعت : 11:43 -  روز  : پنج شنبه  - 13 /  7 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :139

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 
 
 
 
  EN |   ثبت نام  
    ورود