11:46:39 AM 1402 / 07 / 06

به پورتال مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان خوش آمدید ::: خواهشمند است نظرات و پیشنهادات خود را جهت غنی تر شدن محتوای پورتال از طریق آدرس پست الکترونیکی ITSM@kaums.ac.ir ارسال نمایید.

با ما به روز باشید

IE می‌میرد؟

مرورگر قدیمی Internet Explorer مایکروسافت که از سال ۱۹۹۵ مورد استفاده کاربران اینترنت است، این روزها به پایان کار خود نزدیک می‌شود.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از لایف هکر، این مرورگر که روزگاری محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی محسوب می‌شد و بیش از ۹۰ درصد از کاربران فضای مجازی از آن استفاده می‌کردند، این روزها طرفداران چندانی ندارد.

بررسی‌های موسسه نت مارکت شیر نشان می‌دهد که سقوط آزاد مرورگر IE به خصوص از سال ۲۰۱۵ و با بازنشسته شدن آن توسط خود مایکروسافت و جایگزینی مرورگر Edge شدت گرفت. در دو سال اخیر مرورگرهای کروم و فایرفاکس هم کاربران زیادی پیدا کرده‌اند و این امر هم استفاده از IE را بیش از گذشته منسوخ کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۶ درصد از کاربران وب از IE استفاده می‌کردند، اما این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۲۱ درصد کاهش یافت که سقوط قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌شود.

البته کسانی که با IE خداحافظی کرده‌اند لزوما به استفاده از Edge روی نیاورده اند، زیرا این مرورگر تنها بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ قابل استفاده است. این مرورگر که در ابتدای سال ۲۰۱۶ تنها ۲.۸ درصد از کاربران وب را جذب خود کرده بود، هم اکنون ۵.۳ درصد از کل آنها را به خود اختصاص داده که باز هم رقم چندانی محسوب نمیشود.

در مقابل سهم مرورگر کروم از بازار مرورگرهای اینترنتی از ۳۲ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۵۶ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و فایرفاکس و سافاری متعلق به اپل به ترتیب ۱۲ و ۳.۵ درصد از بازار یاد شده را در اختیار دارند. سه درصد باقی مانده از این بازار هم به مرورگرهایی مانند Opera،Vivaldi و Brave اختصاص یافته است. کارشناسان معتقدند کاهش استفاده از Internet Explorer به زیر ده درصد در سال ۲۰۱۷ امری کاملا محتمل است.

منبع: ایتنا

ساعت : 12:45 -  روز  : شنبه  - 9 /  11 / 1395 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :1863

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 
 
 
 
  EN |   ثبت نام  
    ورود